Diane Gaidry

Diane Adair Gaidry 

Diane Gaidry byla americká filmová a divadelní herečka. V gay komunitě je známá díky roli Simone ve filmu Loving Annabelle. Na sklonku života působila jako osobní koučka. Zemřela na selhání jater po boji s rakovinou.

Jaké je vaše tajemství ke šťastnému životu?

Tajemství ke šťastnému životu podle mě leží v tom, že člověku musí být jasné, co je pro něj dobré a co špatné. Člověk musí naslouchat hlasu svého srdce. Možná to zní banálně a jednoduše, ale tak jednoduché to zase není. Jde to proti tomu, jak nás učili být součástí stáda, bez ohledu na to, co nám říká naše vnitřní já. Žít bezúhonně, čestně vyžaduje kuráž – “Coeur-age”, žití od srdce.

Jaká je pro vás nejdůležitější vlastnost druhých lidí, a co u nich nedokážete vystát?

Pro mě je na člověku nejdůležitější jeho citlivost. Chci být obklopena lidmi, kteří jsou soucitní a empatičtí. Lidmi, kterým není lhostejné naše životní prostředí. Lidmi, kteří nevnímají pouze své vlastní pocity, ale také svůj vliv na ostatní. Co naopak nedokážu vystát u ostatních, tak je to hierarchie. Věřím, že lidé, kteří jsou zaujatí nějakými svými nároky, či privilegii, či věří, že jim svět něco dluží, jsou nebezpeční. Ať už si myslí, že trpěli a z toho důvodu mají nárok chovat se špatně, nebo jim je celý život vše servírováno na stříbrném podnose, tak to vypadá, že tito lidé necítí to vnitřní propojení všeho se vším. A proto máme války a globální oteplování. A to mě unavuje.

Jaké výzvy a sny chcete ještě uskutečnit?

Chci být laskavá. Na konci svého života se chci ohlédnout a vnímat, že jsem zanechala tento svět o trochu krásnější, než byl, když jsem se narodila. Chci si dokázat vážit toho nejmenšího záblesku krásy a sladkosti, které mi život nabízí. Chci žít svůj život srdcem a být méně v defenzivě ke svému okolí.

Jaký je váš ideál krásy?

Můj ideál krásy je cokoli, co je autentické, opravdové a unikátní, ať už je to osoba, místo, nebo věc.

Je pro vás náročné natáčet milostné scény?

Hodně lidí už se mě na to ptalo. Je mi smutno z toho, že žijeme ve světě, kde se ptáme herců, jak je pro ně obtížné zobrazit výraz lásky, ale už nás nenapadne zeptat se nějakého herce, jak obtížné pro něj bylo zobrazit osobu, která zabije někoho jiného. Proč se na tyto otázky neptáme lidí, kteří hrají počítačové hry plné násilí. Proč jsme tak zdrženliví, co se týče nahých těl a sexuality, ale očividně jsme v pohodě pokud jde o násilí?

Co si myslíte, že nás čeká po smrti?

Klid a pokoj. A hluboké zažití lásky, které naše lidské srdce nikdy nemůže pojmout a které žádná slova v žádném jazyce nedokáží popsat. Vrátíme se sami k sobě. Dokud se nebudeme muset vrátit a začít znovu žít v jiném těle. Slovo “smrt” je pro mě vlastně špatné označení. Raději říkám, když už nebudu déle ve svém současném těle.

Výběr z rozhovoru “Interview with Diane Gaidry” od Esther Esteban.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *