Poručit si a poslechnout se

Sportuju ráda. V létě plavu, jezdím na bruslích, začala jsem jezdit i na kole, občas si zaběhám. V zimě se snažím udržovat běh a ráda si zalyžuju. S kamarádama si občas zahraju badminton, nebo něco podobného míčového či raketového. Nemám nadváhu, ale nejsem ani vychrtlá. Vždycky jsem byla konstitucí spíše sprinter, než vytrvalec. I když jsem kdysi dělala atletiku, tak jsem skákala do dálky a běhala štafety. Když jsem měla uběhnout 800 metrů, tak jsem umírala. Ale léta přibývají a já se věkem dostávám do kolenek vytrvalců. A tak už neumírám při 800 metrech, ani při 8 kilometrech. Ale byla to dlouhá cesta.

Musela jsem se naučit zpomalit, uvědomit si, že nepoběžím 100 metrů, ale několik kilometrů. Musela jsem se naučit dýchat nosem. Ale dělala jsem to ráda, protože jsem běhat chtěla. Průměrně dnes běhám tak 6-8 km, ale párkrát jsem si zaběhla i 15 a přežila jsem. Když chodím pravidelně, je to samozřejmě všechno snazší. Tělo je navyklé, nohy jdou a ani já se s každým nádechem nedusím. Ale pravidelně mi to ne vždy vychází, respektive se ne vždy dokopu k tomu, abych si obula tenisky a vyběhla.

V srpnu mě ale čeká 10 dnů na ferratách ve Slovinsku s výstupem na Triglav. Někde jsem se dočetla, že je to i pro začátečníky, proto jsem se do toho odhodlala jít. Zatím si to nedokážu moc představit a možná je to tak i lepší. Poslední týdny si ale říkám, že kdybych 2-3 kila shodila, hned by se mi to mé tělo vláčelo po těch slovinských kopcích o dost snáz.

A tak jsem si před sebe postavila výzvu. Oprášila jsem ve své knihovně výtisk Konec prokrastinace a napsala si buzer lístek. Jednou z každodenních položek je i běh, či jiný sport, minimálně 30 minut. Dnes je 14.5.2018 a je první den mého buzer lístku. Poručila jsem si a poslechla jsem se. Dnešní běh už mám za sebou. Bylo to dokonce 45 minut a já jsem spokojená, že jsem dobře vystartovala. Ale tohle není žádný sprint. Tohle je sakra dlouhá trať, a proto je důležité vyběhnout i zítra. Nehledat výmluvy, nebalamutit sama sebe a dělat to, co je v plánu, respektive na buzer lístku.

Poručit si a poslechnout se.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *