Čeští pánové v diskusi

Když jsem dnes brouzdala internetovým zpravodajstvím, narazila jsem na Novinkách.cz na text, kde se píše, že dav Egypťanů v Káhiře sexuálně napadl zpravodajku CBS. Byla jsem zvědavá na přesnější popsání situace, proč k tomu došlo a text jsem si rozklikla a článek přečetla. Psalo se v něm, že při jedné reportáži byla zpravodajska oddělena davem Egypťanů od svého štábu a napadena. Zachráněna byla skupinkou egyptských žen a několika vojáků. Na konci textu jsem si všimla, že v diskusi k tomuto článku je již asi 40 příspěvků a ze zvědavosti jsem na ni také klikla. Čekala jsem chápající, možná trochu utěšující příspěvky, které odsoudí jednání zběsilého egyptského davu. Jaké bylo mé překvapení a znechucení, když jsem si přečetla příspěvek, který vedl v oblíbenosti:

Blondyna s velkym vystrihem mezi araby, ja se jim ani trochu nedivim. A ji se taky nedivim, je to blondyna…

Nevěřila jsem vlastním očím a přečetla si to ještě jednou. Dělají si ze mě srandu?  A tak jsem četla dál.

Je to od takové pěkné ženské dost nerozum se vydat mezi dav pološílených Arabů. Trochu si o to koledovala.

jo jo blondyna…. co dodat.

Pokud se nechá napadnout, tak je špatná novinářka, maximálně se honí za senzacema.
Dáma by měla dělat raději něco klidnějšího.

No, jen jestli je trochu neprovokovala. A tím nemyslím jen výstřihem a tím že je blondýna, i když to byl taky určitě hřebíček do rakve 🙂

Asi nemusím, ale chci poznamenat, že tito všichni diskutující byli pánové.

Je mi zle, že tento vzorek české mužské populace si víc všímá toho, jakou má daná reportérka barvu vlasů, zda má, nebo nemá výstřih a něco takového jako její fyzická či psychická újma je vůbec nezajímá. Nezajímá je ani její profesionální stránka, jediné, co umí, je zpochybnit vše, co se její profesionality týká. Prostě je to hezká  ženská, tak si o to koledovala a vlastně možná i trochu lže. Je mi z vás všech smutno.

A tak si přemýšlím, kdo z vás, pánové, jsou větší společenská prasata. Ti Egypťani, co tu zpravodajku napadli, nebo mí čeští mužští spoluobčané, kteří to svým způsobem omlouvají, protože ta žena si to vlastně zasloužila?

4 thoughts on “Čeští pánové v diskusi

  1. K nám do práce chodí SMS názory posluchačů. A mnohdy se to moc neliší od žumpy jinde na webech, i když to posluchače stojí odeslání SMS, tak nám spíš píší magoři než sprosťáci. Nedělám si iluze, že by do podobných diskuzí přispíval někdo normální. Osobně bych všechny diskuze na zpravodajských portálech zrušila a byl by klid. Často se tam objevují rasistické narážky apod.
    Osobně se domnívám, že horší jsou naši spoluobčané-prasata než Egypťané. Mezi Egypťany se rozšířila zpráva, že jsou mezi nimi vládní agenti převlečení za novináře. Málokdo tento fakt zmínil, což je další věc, která mi vadí na obraze egyptských událostí v českých médiích, totiž, že jsou ličeni jako ti pološílení Arabové, jak píše jeden z “inteligentních” pánů v diskuzi, kterou jsi tu uveřejnila.

  2. Taky jsem přemýšlela nad tím, jestli by nebylo lepší tyhlety diskuse zrušit, protože 99,9 % z toho jsou diskuse o ničem, kde se jen napadají přispívající mezi sebou.
    Tak je pravda, že Novinky.cz nejsou zrovna nejideálnější zpravodajský server a s detaily si nikdy moc starostí nedělali, viz tvůj příspěvek o nekompletních informacích.

  3. Ale to se netýká jen Novinek, ale i těch serverů, které sami sebe označují jako spolehlivé a neřadí se mezi bulvární plátky. Koneckonců, dráždivé titulky vydělávají více peněz nejen na Novinkách… 🙁

  4. Tak jasně, titulky a vyvolané emoce dnes hýbou světem a vydělávají peníze. Nejhorší je, že mám pocit, že dnes už tě spíše chce každý naštvat a vyvolat v tobě negativní emoce, než naopak tě rozveselit a pobavit…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *